Підготовка до продажу об’єктів нерухомості на відкритих торгах


Важливим етапом, через який доводиться пройти кожному, хто цікавиться можливістю продажу нерухомого майна, вважається підготовка документації. Наявність повного пакету документів – це обов’язкова умова для укладання договору.

Є безліч інших моментів, які також можна назвати важливими і потрібно брати до уваги. Перш за все, є сенс ознайомитися з тим, що прописано в законодавстві, щоб всі дії, направлені на продаж нерухомого майна були законними і в подальшому не привели до негативних наслідків.

Один з пунктів, який потрібно обов’язково перевіряти – це документи на право власності. Це один з ключових паперів, який дає зрозуміти потенційним учасникам торгів, що саме ви є власником майна, яке виставляється на аукціон.

Цей пункт залишається актуальним і в тому випадку, коли мова йде про схожі процедури. Як приклад, це може бути продаж земельної ділянки, що також потребує від власника підготовки тендерної документації зі всіма офіційно завіреними довідками.

Для того, щоб переглянути перелік оголошень, які актуальні на конкретному проміжку часу, вам достатньо перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/zemelqni-torgy-startuyutq-nezabarom-na-majdanchyku-tov-ueb, де можна буде дуже просто отримати всю відповідну інформацію.

Створення оголошення про запуск електронного аукціону через систему ПроЗорро потребує від ініціатора внесення таких документів, як:

  • Паспорт – це обов’язковий документ і якщо майно, яке виставляється на торги, знаходиться у власності декількох осіб, то подавати потрібно паспорти всіх власників;
  • Свідоцтво про народження – мова йде безпосередньо про дитячі документи. Це актуально в тому випадку, якщо в сім’ї є діти. Якщо на момент продажу майна їм виповнилось 16 років, то завантажувати потрібно паспорт;
  • Ідентифікаційний код – це також стосується кожного з власників нерухомості. Важливо зазначити, що сам паспорт повинен бути обов’язково українською мовою. Якщо мова йде про громадян інших країн, то потрібно прикладати копію з відповідним перекладом;
  • Документи з ЄДР – це ще один документ, який має серйозний вплив і повинен бути обов’язково присутнім в тендерному пакеті;
  • Дозвіл на відчуження майна – вважається одним з ключових паперів, що дає змогу на офіційній основі створити оголошення, завдання якого полягає в тому, щоб продати певний об’єкт нерухомості в форматі аукціону.

Для більш точного ознайомлення з повним переліком документів, підготовка яких є обов’язковою для того, щоб продати нерухомість через систему ПроЗорро, ви можете проконсультуватися з цього приводу з технічною підтримкою і отримати відповідь на своє запитання.

Чи є обов’язковим звіт про укладений договір в ПроЗорро

Один з фінальних кроків участі в аукціоні, тендері або ж звичайних електронних торгах – це підписання угоди.

На цьому етапі переможець в боротьбі за лот і його ініціатор повинні підписати відповідну домовленість, згідно якої одна з сторін отримує кошти, в той час як інша виконує свою частину угоди.

В залежності від типу торгів та лоту, це можуть бути різні зобов’язання. В будь-якому випадку, обидві сторони повинні впевнитися в тому, що сам договір є правильно оформленим і до нього внесена вся основна інформація.

Для того, щоб надалі між сторонами не було суперечок стосовно того, що домовленість була якось сфабрикована, обов’язковою умовою вважається оформлення та подання звіту про укладений договір в ПроЗорро.

Тобто, мова йде про документ, до якого вноситься вся інформація про укладенні домовленості між сторонами. Відповідно, замовник і учасники дають згоду на те, що вони ознайомленні зі всіма умовами договору. Далі, цей звіт завантажується до системи ПроЗорро, що дозволяє в подальшому запобігати виникнення можливих суперечок з цього приводу.

Приблизно така ж сама система працює і з звітом при виконання умов договору, завантаження якого до системи ПроЗорро також вважається обов’язковою умовою. Не важко здогадатися, що цей документ є фінальною точкою і завантажується після того, як сторони виконали всі умови договору.

Тарифи на проведення державних закупівель в ПроЗорро

Для того, щоб отримати доступ до участі в торгах, користувачі повинні попередньо ознайомитися з тим, яким буде їх реєстраційний внесок.

Відразу нагадаємо, що він відрізняється в залежності від бюджету лоту, в якому вони беруть участь.

  • До 20 тисяч – 17 гривень;
  • Від 20 до 50 тисяч – 119 гривень;
  • Від 50 тисяч до 200 тисяч – 340 гривень;
  • Від 200 тисяч до 1 мільйона – 510 гривень;
  • Від 1 мільйона до 4-х мільйонів – 1700 гривень;
  • Від 4 мільйонів гривень – 3400 гривень.

Це та інформація, що є справді важливою і тому кожен учасник повинен попередньо ознайомитися саме з цими даними, після чого розглядати оголошення на електронних майданчиках.