Процес підписання договорів в системі Прозорро


Коли здійснюється надпорогова закупівля, договір оформляється та укладається в системі Прозоро. Переможцю у тендері надається можливість укласти договір із замовником протягом 10 днів після того, як було ухвалено рішення укласти угоду. За ці дні можна оскаржити рішення замовника.

При допорогових закупівлях такої вимоги не дотримується. До того ж договір підписується за межами системи Прозоро, а оскарження рішення замовника можливе протягом 2 днів.

Процес оскарження

Скарги, пов’язані з надпороговими закупівлями, розглядаються адміністрацією Антимонопольного комітету України, а скарги, пов’язані з допороговими – Комісією, що розглядає звернення.

Важливим моментом при оскарженні рішень, пов’язаних із надпороговими закупівлями є те, що у разі надходження скарги аукціон припиняється автоматично до її розгляду та прийняття рішення. Коли оскаржуються допорогові закупівлі – торги зароджуються.

Варто пам’ятати, що рішення адмінколегії АМК є обов’язковим до виконання, а рішення Комісії є рекомендаціями.

Підсумком вищесказаного можна зробити те, що перемога в тендері, проведеному в системі Прозоро буде чесною і прозорою.

Яку інформацію потрібно вносити до звіту про оформлений договір 

Почнемо з того, що у звіті про укладений договір потрібно відобразити таку інформацію: 

  • об’єкт договору (запроваджується назва товару або послуги); 
  • загальна кількість учасників, які брали участь у торгівлі; 
  • відомості про переможця торгів, з яким оформлений договір (ім’я особи, найменування компанії чи організації, адреса його чи його місцезнаходження); 
  • вартість, яку пропонували усі учасники аукціону; 
  • вартість, яку вказано у договорі; 
  • у разі, якщо закупівлю було здійснено за рамковими контрактами, необхідно вказати ще й день публікації оголошення про оформлення такого контракту; 
  • день опублікування оголошення про бажання оформити договір про закупівлю, здійснення торгу; 
  • день коли оформляється договір; 
  • якщо договір не був оформлений, то ще потрібно буде навести обґрунтування, за допомогою якого ухвалили це рішення. 

Крім того у звіті про оформлення договору в Прозорро.Продажі слід відобразити зведені дані про існуючі документи, які підтверджують параметри щодо кваліфікації учасників аукціону за статтею 16 Законодавчого акту про аукціонні закупівлі (надалі – Закон № 922), та існування та відсутність підстав для недопущення цих же учасників згідно зі статтею 17 Закону № 922.

Ви можете купити на сайті Української енергетичної біржі земельну ділянку, нерухомість чи арештоване майно. Більше про продаж майна боржників ви можете прочитати на сайті УЕБ sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property.

Аукціони деревини

Необроблена деревина продається лісгоспами виключно на онлайн-аукціоні. Про це повідомило Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища. Деталі повідомлення викладені на веб-сайті міністерства, а конкретніше в ухвалі від 4 грудня 2019 року № 1178 «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини», прийнятого КабМіном.

Було зазначено, що цей указ затверджує порядок виконання експериментального плану проведення електронних аукціонів із продажу окремих партій необробленої деревини. Положення передбачає, що дерево продаватиметься в електронній торговій системі Прозорро.Продажі. Участь у них мають право громадяни України, а також юридичні особи – резиденти та іноземні юристи.

Як відбуваються аукціони?

Аукціони будуть вироблятися зі збільшенням вартості. Якщо ж ніхто її не долає, то знову проводиться аукціон лише із зменшенням первісної вартості. Вона не повинна бути нижчою за ціну деревини. Також учасники на аукціоні повинні додати 10% авансового платежу згідно з договором купівлі-продажу, який було укладено. Так коментують у Міненерго. Цей експериментальний план розпочався 1 лютого 2020 року. Це не стосується продажу деревини відповідно до Закону про публічні закупівлі для національної безпеки та оборони.

За допомогою інформаційного повідомлення, яке надходить на мобільний телефон, електронну пошту або веб-сайт, підприємець дізнається про початок аукціону. Якщо вас зацікавила якась пропозиція, необхідно ввести індивідуальний обліковий запис та подати свою пропозицію. Наприкінці аукціону система розкриває ціни, тоді як учасники торгів залишаються невідомими.

Зрозуміти, що таке система Прозоро і як із нею працювати, досить легко, оскільки насправді відбувається зворотне призначення ставок. Інакше кажучи, аукціон зниження вартості – це зменшення ставки.