Справедлива реалізація арештованого майна на УУБ


Арештоване майно – це будь-які рухомі чи нерухомі активи, що були вилучені у боржника виконавчою службою на основі судового рішення. Таке майно раніше продавалося тільки одним способом – через систему СЕТАМ, яка була монополістом у цій сфері.

Із-за цього доволі часто утворювалися непрозорі схеми продажу конфіскованого майна, що підтверджується великою кількістю скарг з боку кредиторів, що не змогли отримати своїх коштів, та самих боржників, майно яких було продане за безцінь.

Для того щоб ліквідувати такі схеми, влада дозволила реалізовувати таке майно на відкритих онлайн торгах системи Прозорро. Цим вдалося вирішити відразу декілька болючих питань:

  1.       майно боржників стало продаватися значно швидше, так як на ринок увійшли додаткові покупці;
  2.       на арештоване майно почала формуватися справедлива ринкова ціна, яка утворюється самими покупцями, що роблять свої ставки на онлайн аукціонах;
  3.       продаж такого майна тепер став більш прозорим, так як за ходом торгів можуть спостерігати усі бажаючі;
  4.       придбати арештоване майно тепер можуть усі бажаючі, а не лише обрані.

Таким чином держава змогла забезпечити відкритість, доступність та прозорість цього ринку, а також зруйнувати багато корупційних схем. Більше цікавої інформації про реалізацію арештованих активів можна отримати на сайті https://uub.in.ua/post/NaSETAMkonfskatprodatysyacherezelektronnuplatformuUUB.

Що ще потрібно знати про ринок арештованого майна

Не слід плутати арештоване майно з конфіскатом, так як це не одне й те саме. Конфіскат – це товари чи об’єкти, що були вилучені працівниками митниці під час їх перетину кордону. В якості конфіскату найчастіше виступає електроніка та побутова техніка, одяг, аксесуари, взуття, тощо. Конфіскувати можуть також і автомобіль. В свою чергу арештованим майном крім усього цього може бути також і нерухомість.

Система СЕТАМ не припинила свого існування. В ній, як і раніше, продається арештоване майно в примусовому порядку. А система Прозорро використовується для добровільної реалізації такого майна. Вона працює на основі 40 акредитованих торгівельних платформ, серед яких є і найвідоміша – Українська універсальна біржа. Тут зібрані усі види майна, що продається в Україні на даний час: від канцелярських скріпок до будинків та земельних ділянок. Для того щоб мати можливість придбати цікавий лот, потрібно спочатку зареєструватися на сайті електронної торгівельної платформи та зайти в систему, як учасник, а не як сторонній спостерігач.