Як був створений біткоін


Хто створив біткоін? Імовірно, він був створений анонімним автором Сатоші Накамото, який ще в 2008 році опублікував пропозицію про створення біткоіну під назвою «Біткоін: однорангова система електронних грошей». Особа Накамото залишається загадкою, хоча багато людей стверджували, що є ним або знають його.

Проте анонімність Накамото не зупинила розвиток біткоіну. Після того, як Накамото висунув ідею біткоіну, команда (не анонімних) розробників продовжила роботу над ним та його подальшим розвитком. У 2011 році було засновано Фонд біткоіну, який очолили Гевін Андресен, Джон Матоніс, Патрік Мурк, Чарлі Шрем та Пітер Вессенес. Багато хто продовжує працювати над ним і сьогодні. Проте будь-хто може продовжити роботу над протоколом біткоіну. І якщо ви хочете, ви можете «форкнути» свою власну версію біткоіну — по суті, розділити його на валюту — і молитися, щоб спільнота була з вами і прийняла вашу нову монету. Втім значно простіше долучитись до криптовалютного ринку завдяки біржі https://www.bybit.com/ru-RU/.

Інші криптовалюти

Біткоін займає більше 43 відсотків ринку крипто економіки. Але це одна з тисяч криптовалют, більшість з яких ґрунтуються на одній і тій самій технології. Різні криптовалюти мають різні властивості. Деякі, такі як Monero та Zcash, орієнтовані на конфіденційність: вони містять технологію, яка приховує інформацію про походження транзакції, що ускладнює відстеження того, як люди витрачають свої гроші в інтернеті. Інші, наприклад XRP, користуються популярністю у банків, оскільки з ними дешево переказувати гроші через кордон.

Деякі, такі як Ethereum, популярні серед підприємств та розробників програмного забезпечення, які створюють програми на основі блокчейну на своїх материнських платформах. Ethereum підтримує повністю децентралізовані фінансові програми, такі як протоколи кредитування або децентралізовані біржі; ринок DeFi вибухнув у 2020 році, і станом на травень 2021 року на ньому було зафіксовано близько 62 мільярдів доларів. У січні на ринку смарт-контрактів DeFi було лише близько 1 млрд доларів. Компанії можуть створювати dApps (децентралізовані програми) та використовувати Ether для їх роботи. Останній великий клас криптовалют – це стабільні монети, такі як Tether або USDC. Ці монети призначені для підтримки вартості, яка відповідає фіатній валюті, наприклад, долару.

Багато центральних банків також розглядають технологію блокчейн. Ці монети, відомі як цифрові валюти центральних банків, працюють не зовсім так, як біткоін; натомість вони більш централізовані та функціонуватимуть як доповнення до цифрових готівкових або як валюта для міжбанківських розрахунків. Більшість центральних банків світу вивчають цю технологію, але лише в кількох місцях, таких як Китай, Камбоджа та Багамські острови вже почалися пілотні проекти. Почати торгувати криптовалютою можна на https://www.bybit.com/uk-UA/