Як вибрати ПК


Вибір ПК це складне завдання, особливо для новачка в такого роду питаннях. У цій статті ми розповімо вам про деякі нюанси, які допоможуть прийняти правильне рішення.

 

Вибір процесора та ОС

Швидкість має значення. Процесори з кількома ядрами можуть обробляти більше даних одночасно. Тактова частота, яка вимірюється в гігагерцах, поряд із кількістю ядер та іншими факторами, визначає, наскільки швидко процесор може обробляти інформацію. Багато процесорів можуть трохи збільшити швидкість на короткий час для досягнення максимальної продуктивності. Як правило, у сімействі процесорів чим вища тактова частота, тим швидший процесор. Для мобільних процесорів тактова частота зазвичай починається з 1 ГГц. Для настільних процесорів тактова частота може перевищувати 5 ГГц.

Якщо вам потрібен найпростіший або бюджетний комп’ютер для перегляду веб-сторінок, перевірки електронної пошти та роботи з документами Office, то практично будь-якого процесора на ринку буде достатньо. Якщо ви плануєте дивитися відео високої чіткості або грати в сучасні ігри, то процесори лінійки Intel Core i5 і AMD Ryzen 5 повинні стати вашою відправною точкою. Ви можете купити комп’ютер в інтернет-магазині та придивитися до актуальних моделей на ринку. Наразі є багато досить цікавих моделей, котрі можуть вас зацікавити.

Скільки оперативної пам’яті?

Чим більше пам’яті в комп’ютері, тим він швидший, до певної межі. Пам’ять вимірюється в гігабайтах. Для настільних комп’ютерів 8 ГБ стало звичайним явищем, а 16 ГБ і більше можна зустріти в пристроях вищого класу. Якщо у вас не відкрито одночасно кілька вимогливих додатків, орієнтуйтеся на 8 ГБ.

Усе про накопичувачі, акумулятор і багато іншого

Твердотільні накопичувачі швидші за традиційні жорсткі диски почасти тому, що в них немає рухомих частин. Твердотільні накопичувачі можуть значно підвищити продуктивність комп’ютера, оснащеного традиційним жорстким диском, який обертається і споживає більше енергії, ніж SSD. Загалом краще вибирати твердотільні накопичувачі замість жорстких дисків.

Обсяг жорсткого диска вимірюється в гігабайтах і терабайтах; зазвичай він становить від 250 Гб до більш ніж 1 Тб. Швидкість також важлива і вимірюється в обертах на хвилину (об/хв). Повільний жорсткий диск буде довше запускати операційну систему і програми, а також виконувати завдання.

Графічний адаптер і графічна пам’ять

Це обладнання, відоме також як відеокарта, графічний процесор (GPU) або графічна карта, відповідає за відтворення того, що ви бачите на екрані. Графічна обробка буває двох основних видів: Вона може бути інтегрована в той самий чіп, на якому працює інша частина комп’ютера, або може працювати на окремому обладнанні.

Більшість комп’ютерів мають інтегровану графіку. Зазвичай це менш дорогий і менш продуктивний варіант — він підходить для більшості завдань, але не для серйозних ігор.